You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today. •  

  حملات فرکانسی   Frequency Attack

  حملات فرکانسی یا هارپ(HAARP) عبارت ازحملاتی که از طریق تولید و به کار گیری امواج رادیویی فرکانس بالا توسط رادارها، لیزر و نیروی مغناطیسی برای صدمه زدن به نيروی مقابل یا تاثیر بر روی زمین و وضعیت آب و هوای یک منطقه صورت می­گیرد (1).

  برنامه پژوهشی یونوسفرفعال بافرکانس بالا، معروف به هارپ (2)، یک پروژه پژوهشی است که درسال ۱۹۹۳ برای بررسی و پژوهش دربارۀ لایۀ یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی ELF/ULF/VLF تأسیس شده‌است. این تأسیسات مشترکاً توسط نیروی هوایی آمریکا، نیروی دریایی آمریکا، دانشگاه آلاسکا در فیربنکس، و نزدیک به ۱۵ دانشگاه آمریکایی دیگر اداره و استفاده می‌شود. (2)

  در حال حاضر این سامانه از یک مجموعه آنتن‌های مخصوص شامل ۱۸۰ برج آنتن آلومینیومی به ارتفاع ۵۰/۲۳ متر تشکیل شده که بر روی زمین پهناوری به مساحت ۲۳۰۰۰ متر مربع در آلاسکا نصب شده‌است. این آنتن‌ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را با ۳٫۶ مگاوات ERP تولید کرده و به یونوسفر می‌فرستند.(3) در ابتدا  چنان به نظر می­رسید هارپ یک پروژه‌ تحقیقات علمی برای بررسی وتحقيق دربارۀ لایۀ آیونوسفر «لایه بالای (اتمسفر)، و همچنین مطالعات معادن زيرزمينی (بااستفاده ازامواج راديويی ELF/ULF/VLF) )باشد، ولی در واقع امروزه هارپ پروژه­ای است با هدف  کامل کردن یک سلاح جدید با استفاده ازامواج "راديويی"، "ليزر" و "نيروی مغناطيس" برای مقابله بانیروهای حریف.

  نظریات متعددی در مورد «حملات فرکانسی»، یا استفاده از این فناوری به عنوان یک سلاح تاکنون مطرح گردیده‌است. (4) ایجاد وقوع زمین لرزه‌های متعدد در مناطق مختلف جهان، کنترل آب و هوا، (5) انتشار پرتوهای مرگ، کنترل ذهن و موارد دیگر از جملۀ آن است.(6)در حملات فرکانسی یا  هارپ ، امواج رادیویی فرکانس بالا با استفاده از رادارهای منتشر شده و بخشی از این امواج در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۵۰ کیلومتری از سطح زمین جذب و باعث افزایش شتاب الکترون‌ها در آن منطقه و درنتیجه گرم شدن یونوسفر می‌شوند.

  این لایه تشعشات خطرناک "ماورای بنفش" و "اکس ری" خورشيد را  جذب کرده  و مانند سقفی از ورود آنها به زمين جلوگيری می کند تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد. همچنین به دليل محیط الکتریکی موجود در آيونوسفر  از اين لايه برای انعکاس امواج  رادیویی به اطراف زمین استفاده می­ شود. اگر این لایه به هر دليلی دچار اختلال شود تأثيرات بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زيستن را مختل می­کند.

  در حملات فرکانسی امواج آنتن­ها پس از اصابت به آیونوسفیر و بازگشت به زمين قادراند نه تنها به عمق دريا بروند بلکه فراتر رفته و به اعماق زمين نيز وارد مي­ شوند و عملکرد آن مانند "راديو ترموگرافی" است که امروزه ژئولوژيست ­ها برای  اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می­ کنند.

  وقتی يک موج کوتاه "راديو ترموگرافی" به داخل زمين فرستاده مي شود به لايه های مختلف برخورد کرده و آن لايه ها را به لرزه در می آورد و از لرزش، صدايی با فرکانسی مخصوص توليد و به سطح زمين باز  می­ گرداند و ژئولوژيست­ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زيرزمين را شناسايی کنند.

  با اين تفاوت که راديو ترموگرافی سيستمی است که با قدرتی به کوچکی ٣٠ وات لايه­ های زير زمينی را به لرزه در می­ آورد و حال آنکه هارپ سيستم فوق الاده پیشرفته تری است که همان لايه های زمين را می­تواند با استفاده از قدرتی برابر با ١,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (یک میلیارد)  تا ,١٠,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (ده میلیارد) وات بلرزاند، بدیهی است که هر چقدر قدرت امواج بیشتر می­شود، تأثیراتش بر روی آیونوسفر و آثار ذره بینی آن بالاتر می ­رود.

  برخی از کاربرد های حملات فرکانسی یا هارپ شامل:

   ١-  ايجاد موج ELF با فرکانس از ١ تا  ٢٠ هرتس به توسط  آيونوسفر، که با برخورد امواج هارپ توليد شده و سپس به زمين فرستاده می­شود و تا اعماق ٣٥ کيلومتری زمين نفوذ نمايد  که پس از برخورد  به لايه-های مختلف زير زمينی توليد صدا نموده و در پی آن ايجاد زلزله می­نمايد.      ٢-  با قابلیت فناوری "ترموگرافی" می تواند کلیه اطلاعات معدن های زیر زمینی کره زمین را در اعماق کم شناسایی کند و کلیه تأسیسات زیر زمینی کشورهای دیگر را دقیقاً زیر مطالعه قرار دهد.

  ٣- ايجاد سونامی، خشکسالی، آتش فشان، سيل­ها، طوفان­هايی نظير طوفان کاترینا در نیواورلئان (New Orleans) طوفان گانو عمان .

  ٤- انتقال نيروی برق از محل تأسيسات هارپ به نقطۀ ديگر از زمين و همچنين انتقال  برق از زمين به ماهواره­ ها.

   ٥- ايجاد اختلال و کنترل فرکانس های نوری مغز در سطوحی به وسعت شهرها و کنترل انسان­ها از راه دور و ايجاد "غش" و توليد  "وهم" در مغز انسان­ها.

   ٦- ايجاد اختلال در جريان برق و قطع برق شهری و اختلال در کار رایانه هواپيماهای مسافربری، جت­ های جنگنده، کشتی ­ها، زير دريايی­ ها و غيره.

   ٧- ايجاد انفجارهای عظيم زیر زمينی با قدرت بمب­های اتمی و بدون توليد اشعه­ های راديو اکتيو.

   ٨- اختلال درعملکرد طبيعی آيونوسفر که چرخش زمين را در کنترل دارد. احتمال بسيار مي­ رود که درصورت دستکاری های متناوب تأثيراتی در حرکت چرخشی زمين ايجاد گردد، بدين صورت که يا  سرعت چرخش را افزایش داده يا کاهش دهد.

  ٩- ايجاد ديوارهای راديويی ضد هواپیما و ضد موشک.

   می­ توان به راحتی گفت که همه سلاح­های جنگی معمول و متداول امروزه در مقابل با اين فناوری جديد کاملاً متروکه به شمار مي­آيند به گونه­ای که "هارپ" مي­تواند با يک عملکرد کليه رایانه­ های يک هواپيما را از فواصل دور از کار انداخته و آن را سقوط دهد. (7) 

    کلید واژه­ ها

  فرکانس، امواج مضر، هارپ، حمله فرکانسی.

    ارجاعات

  1-          Atmospheric physics: Heating up the heavens Nature, 23 April 2008. Pp.208

  2-          High Frequency Active Auroral Research Program

  3-          BAE SYSTEMS North America: News and Information: News Releases

  4-          BAE SYSTEMS North America: News and Information: News Releases -UNM Today: Scientists Detect Lowest Frequency Radar Echo from the Moon

  5-          History and Applications of HAARP Technologies: The High Frequency Active Auroral Research Program

  6-          Environmental Modification Techniques (ENMOD) and Climate Change GlobalResearch-Haarp: The Ultimate Weapon of the Conspiracy. Jerry E. Smith. Adventures Unlimited Press, 1998.-Angels don't play this HAARP: advances in Tesla technology. Nick Begich, Jeane Manning. Earthpulse Press, 2002.

  7-          Atmospheric physics: Heating up the heavens Nature, 23 April 2008

  8-          http://www.monaseb.com/magazine-knowable/knowable-miscellaneous/927-what-is-a-haarp

نظر شما