دستورالعمل تدوین مقالات دانشنامه پلیس
ساختار شیوه نامه مقالات دانشنامه (جدید)
فرم امتیازدهی مقالات دانشنامه
فرم ارزیابی مقالات دانشنامه
تقویم سال
آمار بازدیدکنندگان
بازدید این صفحه : 56470
بازدید امروز : 4122
کل بازدید : 5519235
بازدیدکنندگان آنلاين : 5
بارگزاری صفحه : 0.22

ثانیه

مؤسسه دانشنامه پلیس


دانشنامه پليس

دانشنامه پليس
دانشنامه یا دایره المعارف، مجموعه نوشتاری جامع و فشرده ای است که شامل اطلاعاتی دربارۀ همۀ شاخه های دانش یا شاخۀ مشخصی از دانش است. دانشنامه نباید با لغت­نامه اشتباه شود. در حالی که لغت­نامه ­ها به بیان معنی هر یک از سرمدخل ­هایش که معمولاً یک واژه هستند می پردازند، دانشنامه ­ها حاوی اطلاعاتی دربارۀ سرمدخل ­های واژگان هستند. دانشنامه برخلاف آنچه در گذشته رایج بوده، کاری فردی نیست و حاصل تلاش گروهی است .


دانشنامه پلیس، مجموعه ای حاوی اطلاعات جامع و در عین حال فشرده درباره دانسته ها و یافته های علوم پلیسی در ایران و جهان است؛ این دانشنامه کاملاً تخصصی بوده و در جهت ارتقای سطح دانش در زمینه فعالیت های عمومی و تخصصی پلیس تدوین می شود.


تدبیر: بنابه دستور سردار فرماندهی محترم ناجا در هامش گردشکار شماره 13036/52/9/51/01/32 – مورخ 17/9/1389 سازمان تحقیقات و مطالعات ناجا، دانشگاه علوم انتظامی مسئولیت تدوین دانشنامه پلیس را برعهده دارد..


در این راستا، «مؤسسه دانشنامه پلیس» در دانشگاه علوم انتظامی ایجاد می گردد تا امور مربوط به دانشنامه (اعم از تولید محتوا، ارائه، نگهداری، پشتیبانی و به روزآوری مطالب) را انجام دهد...